Naše akce

So pes ačhiľa ...


Spolupráce v roce 2019

Dne 27. ledna 2019 se ARPLK z.s. opět účastnila uctění památky obětí holocaustu, která se konala na radnici města Liberec. Jan Cverčko přednesl projev k uctění památky romských obětí holocaustu.

Dne 30.3.2019, ARPLK z.s., pořádala oslavu Mezinárodní Den Romů, opět jako v roce 2018 prošel městem průvod - defilé Romů, které bavilo střed města Liberec svou hudbou a tancem. Následně oslavy pokračovaly v Parku Kultruy a Oddechu v Lidových sadech v sále. Zde se představilo několik tanečních souborů, romských hudebních skupin, celebrita Jan Bendig, a další pozvaní hosté. Patrik Kotlár uctil památku nedávno zesnulé královny romské hudby Věry Bílé, písní z jejího repertoáru. Jan Kanaloš zahájil oslavy MDR svým projevem.Jan Cverčko předal ocenění romskému aktivistovi Jozefovi Mikerovi za jeho celoživotní přínos pro romský národ. Akce proběhla ve stylu Romipen a úcty k historii romsých předků.

Dne 13.4.2019, ARPLK z.s., se účastnila oslav Mezinárodního Dne Romů v Desné u Tanvadlu, které pořádal spolek Roma Tanvald z.s., ve spolupráci se spolkem RAW z.s., a ARPLK z.s. Opět se zde představila romská kultura v podobě tanenčních souborů, romských hudebních kapel a dalších vzácných romských hostů s ochutnávkou tradičních romských pokrmů. Program se konal v sále Kina Desná. Program zahájila předsedkyně spolku Roma Tanvlad z.s., Eva Gáborová. Na zahájení zazpíval romskou hymnu Patrik Kotlár se všemi učinkujícími. Akce byla úspěšná a nádherná.

Dne 10.4.2019 jsme mezi námi přivítali další dvě organizace HCB3000 z.s. a Krajské pracoviště zaměstnanosti z.s., které se zabývají podobnými tématy, jako Asociace. Jsem rádi, že takové spolky fungují a pracují pro dobro sociálně vyloučených osob.

Dne 8.5.2019 jsme uctili památku obětí 2 světové války a padlé vojáky, kteří zahynuli v bojích proti fašistům a nacistům. Velmi se nás dotýká tato událost, protože milióny životů bylo zmařeno pro falešnou ideu nadřazené rasy. 

Dne 3.8.2019 ARPLK z.s. opet uctila památku romského holocaustu. Historicky se po prvé tato akce konala na místě bývalého koncenrračního tábora v Kunratické ulici. Dnes na tomto místě stojí sedm křížů na památku dětských obětí holocaustu.

 Dnes 16.8.2019 Zidovska obec, pribuzni z Jizni afriky, Nemecka, Svycarska a Velke britanie pokladaly kameny zapomenutych pred vilou v ulici Jablonecka, za manzele Otto a Anna Goltzovi, kteri prosli koncentracnimi tabory Terezin a Osvetim, kde byli zavrazdeni. Asociaci byly pozvani k pokladce, ceho si velmi ceni a spolecne zidovskymi motlitbamy uctili pamatku zidovskych obeti holocaustu.


Dnes 21.8.2019 Asociaci uctili pamatku obeti z roku 1968. Okupace vojsk Varsavske smlouvy si vyzadala pres 247 zivotu. Nezapomeneme!!!

Dnes 19.9.2019 Asociáci ve spolupráci s TSML Liberec pokládali další stolpersteiny. Tyto kameny ztracených byly položeny za Adolfa a Franze Bernhardtovi, kteří byli věznění v koncentračním táboře na Kunratické ulici. V roce 1942 byli deportováni do Osvětimi, kde byli zavražděni v plynové komoře. Nezapomeneme, Na bisteraha

ARPLK Prosečská 8, Proseč nad Nisou, 468 04 Jablonec nad Nisou
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!